У Вас старый браузера,в котором сайт будет отображаться некорректно, пройдите по ссылке ниже для скачивания нового браузера:

Firefox Opera Chrome

Прошедший матч
Следующий матч

2 : 8

Столица
ВРЗ
20 Сентября.
Начало в 19:30.
Турнирная таблица
Команда И В Н П Мячи О
1
1
0
0
8 - 2
3
1
1
0
0
6 - 2
3
1
1
0
0
4 - 0
3
1
1
0
0
5 - 2
3
1
1
0
0
4 - 2
3
1
1
0
0
1 - 0
3
0
0
0
0
0 - 0
0
1
0
0
1
0 - 1
0
1
0
0
1
2 - 4
0
1
0
0
1
2 - 5
0
1
0
0
1
2 - 6
0
1
0
0
1
0 - 4
0
1
0
0
1
2 - 8
0
Бомбардиры
Игрок Команда Итог
Клочко Евгений
ВРЗ
4
Анисимов Никита
Витэн
2
Дядичкин Сергей
ЦКК
2
Чижик Евгений
Охрана-Динамо
2
Шутко Евгений
Борисов-900
2
Автор гола уточняется
1
Афонин Кирилл
Борисов-900
1
Баскаков Евгений
Первый регион
1
Воронин Максим
ВРЗ
1
Горбенко Олег
Столица
1
Данилейко Александр
Борисов-900
1
Дегтяренко Юрий
ВРЗ
1
Еремин Олег
Витэн
1
Книга Павел
Столица
1
Лебеденко Никита
ЦКК
1
Лось Дмитрий
ВРЗ
1
Мазной Денис
Витэн
1
Мартинкевич Вадим
Динамо-БНТУ
1
Метлушко Александр
ВРЗ
1
Нехай Александр
БЧ
1
Голевые передачи
Игрок Команда Итог
Воронин Максим
ВРЗ
2
Зуенок Артем
Борисов-900
2
Лось Дмитрий
ВРЗ
2
Бабич Даниил
Охрана-Динамо
1
Горбуков Никита
Динамо-БНТУ
1
Дядичкин Сергей
ЦКК
1
Еремин Олег
Витэн
1
Исламов Ильнур
Столица
1
Книга Павел
Столица
1
Конов Максим
БЧ
1
Лазюк Руслан
Витэн
1
Лебеденко Никита
ЦКК
1
Мазной Денис
Витэн
1
Новский Иван
БЧ
1
Орехов Даниил
ЦКК
1
Рабыко Юрий
Витэн
1
Раговик Павел
Витэн
1
Тикуришвили Георгий
БЧ
1
Филипчик Дмитрий
Охрана-Динамо
1
Шакура Вадим
ЦКК
1
Пас+Гол
Игрок Команда Итог
Клочко Евгений
ВРЗ
4
Воронин Максим
ВРЗ
3
Дядичкин Сергей
ЦКК
3
Лось Дмитрий
ВРЗ
3
Анисимов Никита
Витэн
2
Еремин Олег
Витэн
2
Зуенок Артем
Борисов-900
2
Книга Павел
Столица
2
Лебеденко Никита
ЦКК
2
Мазной Денис
Витэн
2
Орехов Даниил
ЦКК
2
Тикуришвили Георгий
БЧ
2
Чижик Евгений
Охрана-Динамо
2
Шутко Евгений
Борисов-900
2
Афонин Кирилл
Борисов-900
1
Бабич Даниил
Охрана-Динамо
1
Баскаков Евгений
Первый регион
1
Горбенко Олег
Столица
1
Горбуков Никита
Динамо-БНТУ
1
Данилейко Александр
Борисов-900
1

 

Futsal Club «Stalitsa» (general information)

МФК «СТАЛIЦА» (Мiнск)

Першага ліпеня 2013 года – дзень народзінаў Моладзевага спартыўнага грамадскага аб’яднання «Міні-футбольны клуб «Сталіца» і каманды МФК «СТАЛІЦА». Нашая арганізацыя ставіць перад сабой амбіцыйныя задачы, сярод якіх, у тым ліку, дасягненне высокіх спартыўных вынікаў, падтрымка цікавасці да міні-футбольнага руху ў Беларусі ў прыватнасці, і да спартыўнага руху ўвогуле, развіццё дзіцяча-юнацкага спорту.

Для звяртання да нашай прэс службы пішыце на e-mail: press@fc-stalitsa.by.

Калі ў Вас узніклі пытанні, пажаданні ці прапановы да нас, пішыце на e-mail: info@fc-stalitsa.by

Нашая старонка ў сацыяльнай сетцы Вконтакте: https://vk.com/fcstalitsa.

 

Узнагароды клуба

 

Кубак УЕФА

 

2019/20 – удзельнік элiтнага раўнду
2017/18 – удзельнік элiтнага раўнду
2014/15 – удзельнік асноўнага раўнду

 

Чэмпіянат Беларусі

 

 2020/21 – у бронзавай серыii саступілі 1:2 «БЧ»
 2019/20 – бронзавы прызёр,
у паўфінале саступілі 1:2 «Вiтэн»
 2018/19 
 выйгралі, 3:1 па серыі абыгралі «ВРЗ»
 2017/18 
 бронзавы прызёр, у паўфінале саступілі 1:2 «ЛIДСЕЛЬМАШ»

 2016/17
 – выйгралі, 3:0 па серыі абыгралі «ВРЗ»

 2015/16 – бронзавы прызёр, 2:0 па серыі абыгралі «ВРЗ», у паўфінале саступілі 1:2 «МАПIД»
 2014/15 – бронзавы прызёр, 2:1 па серыі абыгралі «БЧ», у паўфінале саступілі 1:2 «Вітэн»
 2013/14 – выйгралі, 3:2 па серыі абыгралі «Вітэн»

 

 

Кубак Беларусі

 

 2020/21 – у фінале саступілі камандзе «ВРЗ»
 2019/20 – у фінале саступілі 
камандзе «БЧ»
 2018/19 – у ½ фінала саступілі 
камандзе «ЛIДСЕЛЬМАШ»
 2017/18 
– у фінале саступілі камандзе «Вітэн»
 2016/17 
– у ¼ саступілі камандзе «ЛIДСЕЛЬМАШ»
 
2015/16 – у 1/8 саступілі камандзе «МАПIД»

 2014/15 – выйгралі з лікам 5:3 у каманды «Вітэн»
 2013/14 – у ½ фінала саступілі камандзе «БЧ»

 

 

Суперкубак Беларусі

 

 2019/20 – саступiлi з лікам 1:5 камандзе «Вiтэн»
 2016/17 – саступiлi 
з лікам 8:9 камандзе «Дарожнiк»
 2014/15 – саступiлi 
з лікам 4:9 камандзе «Лiдсельмаш»
 2013/14
 – выйгралі з лікам 5:3 у каманды «БЧ»

 

Склад каманды па сезонах

2020/21 склад каманды – трэнерскі штаб: Дзмітрый Камека, Сяргей Сакалоў; лекары: Аляксандр Мiхалевiч, Уладзiмiр Белкiн; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Яўген Змысля, Аляксей Лукша, Дзянiс Леў; палявыя гульцы: Алег Гарбенка (к), Мiхаiл Грыцына, Мiкалай Грыцына, Тарас Каралішын, Ігар Шчэрбіч, Аляксандр Чыбісаў, Аляксандр Альшэўскi, Уладзiмiр Жыгалка, Уладзiслаў Варонiн, Вячэслаў Варонiн, Iлля Казак, Дзянiс Колб, Сяргей Лавор, Сяргей Малышка, Артур Мелканян.

2019/20 склад каманды – трэнерскі штаб: Яўген Асiнцаў, Аляксандр Савiнцаў, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі, Сяргей Сакалоў; лекары: Аляксандр Мiхалевiч, Уладзiмiр Белкiн; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Яўген Змысля, Аляксей Лукша; палявыя гульцы: Алег Гарбенка (к), Бэта, Мiхаiл Грыцына, Мiкалай Грыцына, Тарас Каралішын, Руслан Лазюк, Ігар Шчэрбіч, Аляксандр Чыбісаў, Аляксандр Альшэўскi, Павел Раговiк, Уладзiмiр Жыгалка, Уладзiслаў Варонiн, Вячэслаў Варонiн, Дзмiтрый Лiсаковiч, Арцём Лiпскi.

2018/19 склад каманды – трэнерскі штаб: Андрэй Толмач, Аляксандр Савiнцаў, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; лекары: Аляксандр Мiхалевiч, Уладзiмiр Белкiн; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Андрэй Чурылiн, Аляксей Лукша; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Бэта, Мiхаiл Грыцына, Мiкалай Грыцына, Тарас Каралішын, Руслан Лазюк, Ігар Шчэрбіч, Алег Гарбенка, Аляксандр Чыбісаў, Аляксандр Альшэўскi, Павел Раговiк, Уладзімір Ждановіч, Данiла Крывіцкі, Уэслi Эстэвао.

2017/18 склад каманды – трэнерскі штаб: Андрэй Толмач, Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; лекар: Аляксандр Мiхалевiч, Уладзiмiр Белкiн; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Андрэй Чурылiн, Аляксей Лукша; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Бэта, Морено, Клаўдзiньё, Мiхаiл Грыцына, Мiкалай Грыцына, Тарас Каралішын, Руслан Лазюк, Ігар Шчэрбіч, Уладзімір Ждановіч, Алег Гарбенка, Аляксандр Чыбісаў, Аляксандр Альшэўскi, Юрый Рабыка.

2016/17 склад каманды – трэнерскі штаб: Андрэй Толмач, Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; лекар: Павел Шапёлкін; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Вячаслаў Шчэрбачэня, Аляксей Лукша; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Бэта, Фероз, Фансека, Сяргей Крыкун, Тарас Каралішын, Сяргей Шостак, Руслан Лазюк, Ігар Шчэрбіч, Уладзімір Ждановіч, Саркіс Маргаран, Нікіта Крывіцкі, Алег Гарбенка, Аляксандр Чыбісаў, Яўген Чарнейка, Сяргей Асцяртах.

2015/16 склад каманды – трэнерскі штаб: Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Аляксей Лукша, Дзянiс Мiцько, Дзяніс Касцюкевіч; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Раніньё, Бэто, Тапейра, Алег Гарбенка, Яўген Дунаеў, Уладзімір Ждановіч, Артур Кандратовiч, Сяргей Асцяртах, Сяргей Пілецкі, Георгiй Цiкурышвiлi, Яўген Чарнейка, Аляксандр Чыбісаў, Игар Шчэрбіч.

2014/15 склад каманды – трэнерскі штаб: Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Аляксей Лукша, Міхаіл Зрубовіч, Дзяніс Касцюкевіч; палявыя гульцы: Аляксандр Чэрнік (к), Раніньё, Алег Гарбенка, Дзяніс Гумянюк, Уладзімір Ждановіч, Валерый Івашка, Сяргей Асцяртах, Сяргей Пілецкі, Дзмітрый Сільчанка, Яўген Чарнейка, Аляксандр Чыбісаў, Яўген Юнакоў.

2013/14 склад каманды – трэнерскі штаб: Уладзімір Левус, Віктар Салаўёў, Дзмітрый Бароўскі; брамнікі: Дзмітрый Палякоў, Аляксей Лукша, Міхаіл Зрубовіч; палявыя гульцы: Уладзімір Ждановіч (к), Дзяніс Гумянюк, Дзяніс Жоўнер, Валерый Івашка, Аляксандр Камароў, Сяргей Кузняцоў, Аляксандр Арлоў, Сяргей Пілецкі, Анатоль Самусевіч, Андрэй Скадорва, Яўген Чарнейка, Яўген Юнакоў, Юрый Якіменка.

 

 Документы